Güneş Enerjisi Su Basıncı Neden Az ?

Müstakil evlerde ve apartmanların son katlarında bulunan evlere güneş enerjisi sıcak suyu basınçsız gelir.Enerji suyunun az gelme nedenleri ve çözümleri nedir ?Basınçlı güneş enerjisi fiyatı ve montajı gibi sorunlara çözüm bulmak için buradayız.

Güneş Enerjisi Su Basıncı Neden Az
Güneş Enerjisi Su Basıncı Neden Az

Su basıncının normal şartlarda akması için güneş enerjisi sistemi ile ev arasında yükseklik farkı 10 mt ve daha fazla olması gerekir.Adana da genellikle basınçsız ,açık sistem doğal sirkülasyonlu sistemler tercih edilmektedir.

Suyun tazyiksiz,az gelmesinin başka nedenleri de olabilir.

Bunlar;

1: En başta yükseklik farkı,enerji ile musluk arası ne kadar uzaksa sıcak su o kadar güzel akar.

2: Tesisat yapısı.güneş enerji tesisatı,bağlantı elemanları kalitesi,işçilik kalitesi gibi.

3: Su borularının çapı düşük olması.

4: Muslukların yapısı sıcak su basıncı için önemlidir.örneğin klasik musluklar sıcak suyu daha fazla verirken,yeni model mix batarya,musluklar suyu az vermektedir.

5: Güneş enerjisi borularının kireçlenmesi,tıkanması suyun az akmasına neden olmaktadır.

Öte yandan sıcak su normal akmakta fakat tüketici beğenmemektedir.Bu durumlarda aynı yükseklikteki enerji sıcak suyuna bakılmalıdır.

Özellikle villa tarzı evlerde basınçlı güneş enerjisi tercih edilmelidir.Basınçlı güneş enerjisi sistemleri çalışma prensibi,şebeke basıncı ile çalışmaktadır.

Basınçlı güneş enerjisi deposu (boyler) özel olarak imal edilmelidir.basınca dayanıklı olması için yan kapaklar bombeli olarak tasarlanmaktadır.3 mm sac kalınlığı genelde kullanılan kalınlık.

Basınçlı enerji ile sıcak su az akma sorunu çözülmektedir.Daha kapsamlı bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen bizi arayın.0322 341 10 99 Aktaş Enerji Adana.

DAHA FAZLASI İÇİN TIKLA VE ARA