Güneş enerjisi antifriz nasıl konulur ? Güneş enerjisi antifrizi eklenmesi kolay olduğu kadar bir o kadar da tehlikelidir.antifriz eksilmesi gün ısı da bir problemin habercisi olabilir.

Güneş enerjisi antifriz nasıl konulur

Güneş enerjisi antifriz nasıl konulur

Özellikle kış ayların da havaların soğumasıyla birlikte güneş enerjisi bakımı dahada önem kazanmaktadır.

Soğuktan patlamaların,su akıtmasının önüne geçmek için güneş enerjisi bakımı büyük önem taşımaktadır.

Güneş enerjisi antifriz nasıl konulur?

Güneş enerjisi bakımı nasıl yapılır ?

Güneş enerji sistemi kışın çalışır mı ?

Güneş enerjisine antifriz nasıl eklenir,katılır ?

Güneş enerjisi soğuktan patlar mı?

Soğukta patlamayan etkilenmeyen enerji var mı ?

gibi soruların cevabını birçok kişi merak etmektedir.Öncelikle enerji sistemlerine antifriz nasıl eklenir,katılır hep birlikte bunu öğrenelim.

Öncelikle yapmamız gereken çatıya çıkacağımız için güvenliğimizi en üst seviyede almalıyız.tedarik ettiğimiz antifrizle beraber güneş enerjisine çıkmak için merdiven alalım.

Antifriz ekleme nasıl yapılır ?

Güneş enerjisi alt deposu (sıcak su deposu,kazanı)üzerinde bulunan antifriz kabının kapağını yavaşça açalım.elimizde bulunan antifriz sıvısını kaba dökelim.tamamen döktükten sonra eksik varsa su ilave etmek kaydı ile kabı ağzına kadar dolduralım.

Bu arada dikkat etmemiz gereken havalandırma deliğinden,borusundan havasını alarak bu işlemi yapmalıyız.antifriz deposu dolduktan sonra bir müddet bekleyelim,eksilme olursa havadan dolayı ekleme yapalım.

İşimiz bitince kabın,kavanozun kapağını kapatalım.güneş enerjisine antifriz eklemek bu kadar basit.

Güneş enerjisi sistemleri kış bakımında dikkat etmemiz gereken izolasyon,boru yalıtımı tam olmalıdır.yalıtımsız borular patlaması daha kolay olur.camlar temiz olmalı.herhangi bir su sızdırması kaçırması olmamalıdır.

Şamandıranın sağlam olduğundan emin olmalıyız.daha büyük sorunlarda enerji ustasını,yetkili servisi çağırmalısınız.güneş enerjisi iletişim numarası 0322 341 10 99 Aktaş enerji .

Adana da güneş enerjisi firması olarak,klasik model güneş enerjisi,galvanizli güneş enerjisi,basınçlı güneş enerjisi,paslanmaz krom çelik güneş enerjisi,tüplü güneş enerjisi,merkezi güneş enerjisi gibi hizmetlerimiz mevcuttur.

Güneş enerjisi sistemlerinde adananın markası aktaş enerji.özellikle yeni çıkan vakum tüplü güneş enerjisi sistemleri soğuk kış bölgelerinde kullanımı gayet idealdir.

Nedeni ise yalıtım malzemesinin kaliteli ve güçlü olmasıdır.

Özellikle Seyhan da güneş enerjisi,Sarıçam da güneş enerjisi,Çukurova da güneş enerjisi,

Yüreğir de güneş enerjisi,İmamoğlun da güneş enerjisi,Kozanda güneş enerjisi kurulumu,satışı yapmaktayız.